Fotoreaktory

Zabýváme se dodávkami fotoreaktorů různých typů a velikostí, od objemů menších než 1ml až po provozní velikost. Pro laboratorní a scale up velikost máme standardní modelové řady, které lze v případě potřeby modifikovat, větší reaktory jsou stavěny zcela na zakázku. Je možné jak vsádkové, tak průtočné uspořádání. Jsme také Vašim potenciálním partnerem pro dodávky AOP technologie pro čistírny odpadních vod či dalších technologií nebo dílů, kde se uplatňuje fotochemický princip.

Peschl Batch-S

Náš exklusivní partner pro fotochemické dodávky je firma Peschl Ultraviolet z Mainzu, která je na trhu od roku 1999, nicméně těží z celoživotních zkušeností v UV-VIS technologiích. Kow-how této firmy je postaveno na celoživotní spolupráci pana Gunthera Peschla a pana Prof. A.M. Brauna z Karlsruhe Institute of Technology, který je jedním z nejcitovanějších fotochemiků na světě a s téměř 300 publikacemi v oblasti fotochemie. Jako první přišli na trh se skutečně komplexně řenými fotoreaktory, nejen jako dodávky dílů, ale jako "plug and play" řešení, včetně vyřešené bezpečnostní otázky a dodávané přístroje splňují veškeré evropské normy a mají CE.

Mezi bezesporu zajímavé projekty realizované firmou Peschl Ultraviolet patří projekt antimalarika Artemisinu realizovaného farmaceutickou firmou Sanofi za finanční participace nadace "Bill and Melinda Gates Foundation" Zde firma Pesch Ultraviolet s panem Prof. A.M, Braunem vyvinuli a nakonec postavili fotochemickou část výroby Artemisinu.

 

U laboratorních systémů a systémů pro scale up je vždy základním kamenen takzvaný fotokabinet, tedy bezbečnostní odsávaná skříň, která je nositelem prvků bezpečnosti. Na obrázku je uprostřed. Napravo je volitelný kabinet pro elektroniku, aby nebyla volně poházená okolo a nepůsobila dojmem nepořádku. Nalevo pak je opět volitelný kabinet, pokud je systém provozován jako smyčkový reaktor, pak je zásobní "reaktor" esteticky uklizen opět ve skříni. Je to tedy kabinet pro pomocná zařízení.

Další ilustrační příklad je na zakázku vyrobený polymerizační reaktor.

Laboratorní fotoreaktory MPDS Basic

Základním stavebním kamenem každého laboratorního fotoreaktoru je fotokabinet. Ten je nositelem bezpečnostních prvků. Do fotokabinetu se pak mohou vestavovat různé typy aparátů, zdrojů světla, atd. K dispozici jsou různé zdroje světla, pevné optické filtry, kapalné optické filtry a řada dalšího volitelného příslušenství. Jedná se vlastně o stavebnicový systém, který je možné rozšiřovat i do budoucna dokoupením dalšího příslušenství. Pro zaslání kompletního katalogu napiště prosím svůj požadavek na tomas.balada@technoprocur.cz

Scale up fotoreaktory MPDS EVO

Řada fotoreaktorů MPDS EVO je určena pro scale up procesu. Tato modelová řada vždy sestává ze třech kabinetů, tedy kabinetu pro elektroniku, fotokabinetu pro samotný reaktor a pomocného kabinetu pro další vybavení. Standardně je každý z modelů vybaven PLC s dotykovou obrazovkou a je možné reaktor programovat a také, pokud je připojen k internetu, ovládat jej pomocí aplikace přes chytrý telefon vzdáleně. Řada MPDS EVO je tedy vybavena pro automatický provoz. Protože při scale up fotochemického procesu hraje klíčovou roli určení spektrálních charakteristik, jsou k dispozici "plug and play" fotospektrometry, spektrální radiometry a radiometry pro on-line monitoring probíhajícího procesu v reaktoru, zpracování dat v PC. Firma Peschl Ultraviolet také formou zákaznického servisu poskytuje aplikační podporu velmi zkušenými fotochemiky(Prof. E. Oliveros a Prof. A. M. Braun). Pro zaslání kompletního katalogu napiště prosím svůj požadavek na tomas.balada@technoprocur.cz . Standardní modelová řada obsahuje tyto standardní modely:

Výrobní fotoreaktory

Pro diskusi Vašeho požadavku na produkční fotoreaktory kontaktujte pro sjednání schůzky tomas.balada@technoprocur.cz

Další obory činností Peschl Ultraviolet

UV-oxidace(AOP)

odstraňování CHSK v odpadní vodách, eliminace farmaceutických kontaminantů(API), likvidace kyanidů v galvano-procesu, degradace EDTA, odstraňování TOC v ultračistých vodách

UV-desinfekce

dezinfekce vzduchu, dezinfekce vody, dezinfekce povrchů - brožura ke stažení dole na této stránce

Čištění odpadního vzduchu z odsávacích systémů

čištění odpadního vzduchu z gastro provozů, odstraňování zápachu, odstraňování VOC - brožura ke stažení dole na této stránce

VUV-čištění povrchů

akcelerace desorpce vody ve vakuových komorách, čištění tištěných desek

Lampy a komponenty pro UV technologie

zdroje UV-záření, napájecí zdroje, křemenné sklo, výrobky a optické filtry, UV-měřící zařízení

Inženýring UV-zařízení

například desinfekční tunely na míru