Průtočná hydrogenace

Proč pracně a s riziky provádět hydrogenace v autoklávech, když můžete hydrogenovat velmi pohodlně a hlavně bezpečně v průtočném reaktoru. Zapomeňte na čištění a přípravu autoklávu, velmi často nepohodlné otevírání a manipulaci s nim, filtraci katalyzátoru a nebezpečí požáru s tím spojená. Zapomeňte na vodíkové lahve, jejich skladování, transport, výměny. S průtočnými reaktory řady H-Cube nic z toho nepotřebujete. Vodík si reaktor vyrábí sám z vody a hned jej zase spotřebuje. Katalyzátor je imobilizován v kartridži, takže není co filtrovat na konci reakce. Z reaktoru teče pouze roztok produktu, bez katalyzátoru. První mililitry roztoku produktu máte typicky během 2-5 minut. Za chodu můžete měnit parametry reakce a snadno tak lze realizovat obrovské množství experimentů v kátkém čase. S minimem práce a námahy. Čas jsou peníze. Potřebujete větší množství produktu? Nevadí, reaktor necháte běžet tak dlouho, až budete mít produktu tolik, kolik potřebujete. V neposlední řadě se v průtočném uspořádání dosahuje typicky vyšší čistoty a lepšího výtěžku než vsádkově. V některých případech je rozdíl markantní.

3 produkty
H-Cube
H-Cube
Řada reaktorů H-Cube je celosvětovým bestselerem firmy ThalesNano. Jsou určeny pro rozsah teplot od +10°C do 150°C a tlaku do 100 bar. Řada H-Cube je unikátní integrovaným generátorem vodíku, takže reaktor pro provádění hydrogenací nepotřebuje bombu s vodíkem.

Práce s reaktory řady H-Cube je velmi snadná a rychlá. Tato řada má modely H-Cube Pro, H-Cube Mini Plus a H-Cube Midi. Zakázkově pak lze také výrobní jednotka. 

Automatizace průtočné chemie pro high throughput experimenty
Automatizace průtočné chemie pro high throughput experimenty
Průtočný reaktor H-Cube Pro může být automatizován autosamplerem s autokolektorem a CatCart changerem.

Pro výzkum a vývoj může být ceněným pomocníkem automatizace experimentů za účelem zvýšení počtu experimentů v čase, a tím i zkrácení doby výzkumu či vývoje. Připojení autosampleru umožní naplánování experimentů i na dobu, kdy nejste u přístroje. Ve spojení s CatCart Changerem, který umožní automatické přepínání mezi až 6 kartridžemi s katalyzátorem, tak můžete provádět experimenty na různých katalyzátorech a za různých reakčních podmínek. Brzdit Vás tak bude spíše analýza produktů.

Scale up průtočné hydrogenace
Scale up průtočné hydrogenace
Spojení průtočného reaktoru Phoenix s vodíkovým generátorem H-Genie umožňuje hodinovou produktivitu až kolem 1 kg.

Sestava pro scale up hydrogenace v průtočném uspořádání sestává z průtočného reaktoru Phoenix a vodíkového generátoru H-Genie. V závislosti na velikosti použité kartridže a průtoku může být kapacita této sestavy až kolem 1 kg produktu za hodinu.

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Přihlášení zavřít