Gas Module

Plynový modul umožňuje použití různých plynů pro chemické reakce.

Gas Module pracuje bezproblémově s H-Cube® Pro a Phoenix Flow Reactor™. Umožňuje použití různých plynů až do 100 bar tlaku. Reakce jako karbonylace nebo oxidace tak mohou být velmi snadno prováděny za vysokých tlaků, čímž se významně rozšiřuje oblast použití průtočných reaktorů.

Popis

Plynový modul je vlastně speciální MFC s kalibrací na 14 plynů. Řídí tak dávkování plynu a tlak.

Použití s H-Cube Pro

Pokud je k H-Cube Pro připojen plynový modul, umožňuje pracovat s jinými plyny než vodík, například CO, kyslík nebo Syngas. Uživatel může volit ze 14 plynů, pro které je plynový modul určen a naprogramován. Maximální tlak je 100 bar. Jedná se o specifický MFC. Ovládá se přes dotykovou obrazovku H-Cube Pro.

Použití s Phoenix

Phoenix Flow Reactor™ je výkonný přístroj, který umožňuje provádět reakce až do 450°C a je kompatibilní s celou řadou typů kartridží a reakčními kapilárami (CatCarts®, MidiCarts™, coils, metal-metal sealed catalyst columns). Pokud je připojen jeden nebo více plynových modulů k reaktoru Phoenix, lze nastavit systém pro katalytickou reakci s jedním nebo více plynů. Pro reakci plyn - kapalina se použije plynový modul s plyn - kapalina mixérem,  který distribuuje plyn formou mikrobublin do kapaliny dodávané HPLC pumpou.  Mikro bublinkami plynu nasycená kapalina poté vstupuje do reakční zóny. 

 Chemický prostor lze také rozšířit vzájemným propojením Gas Module s Phoenix reaktorem a H-Cube Pro. Všechna 3 zařízení pak mohou být řízena z dotykového displeje H-Cube Pro a získá se tím sestava, která umožní práci s plynem a má k dispozici 2 reakční zóny, jednu v H-Cube Pro a druhou ve Phoenix reaktoru. 

Ke stažení

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Poptávka nebo dotaz zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít