Tunely

Švýcarská firma SIGRIST vyrábí špičkové provozní fotometry i pro aplikace v tunelech. Pro včasnou detekci požáru ještě v jeho počátečním stádiu se používají detektory kouře SIGRIST FireGuard 2. Ty jsou nasazeny například v tunelovém komplexu Blanka v Praze, v Královopolském a Pisáreckém tunelu v Brně, v tunelu Klimkovice, ale i na řadě tunelů na Slovensku. 

Druhým přístrojem speciálně určeným pro tunelové aplikace je měřič opacity SIGRIST VisGuard 2, který je využíván pro běžné provozní řízení ventilace na základě aktuální hodnoty opacity / viditelnosti.

Dalším důležitým parametrem, který je v tunelech sledován, je rychlost proudění vzduchu.  Stacionární anemometry využívající Pitotových trubic dodáváme od švýcarské firmy Schiltknecht

2 produkty
SIGRIST FireGuard
SIGRIST FireGuard
Včasná detekce kouře v tunelech

Detektory kouře SIGRIST FireGuard slouží pro včasnou detekci požáru v dálničních, silničních a železničních tunelech. Lze je použít i v tunelech metra. Vyznačují se bezúdržbovým provozem a prakticky absolutní spolehlivostí detekce. Reagují již na výskyt studeného dýmu v počátečním stádiu požáru, což umožňuje zahájit likvidaci požáru včas, ještě dříve než se rozhoří a rozšíří.

SIGRIST VisGuard In-situ
SIGRIST VisGuard In-situ
Bezúdržbový analyzátor opacity v tunelech

Výrobce: SIGRIST, Švýcarsko. Typické aplikace: měření opacity v silničních tunelech pro řízení ventilace, měření prašnosti v průmyslových provozech a prašnosti v prostředí

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Josef Pišan

obchod

 +420 602 239 910

Přihlášení zavřít