Generátory nulového vzduchu

Generátory nulového vzduchu čistí vzduch, zbavují jej vlhkosti, uhlovodíků, oxidů uhlíku a oxidů dusíku. Nahrazují tlakové lahve. Osvobozují od nákupů tlakových lahví, manipulaci s nimi a eliminují bezpečnostní rizika.

V nabídce máme samostatně stojící modely, modely v provedení pro standardizovaný rack (police) a dále lze dělit na modely s integrovaným kompresorem a modely bez kompresoru, které vyžadují pro svůj provoz externí zdroj tlakového vzduchu. V praktickém využití se ukazuje, že generátory poskytují vzduch o vyšší čistotě než z tlakových lahví, což je patrné například u TOC analyzátorů. Navíc je kvalita konstantní.

Popis

Kliknutím na model v tabulce se otevře specifikace.

S Integrovaným kompresoremBez kompresoru

ZA FID Air C   

modely s maximem 1,5 - 30 l/min,       max. 7 bar, max. 0,05 ppm HC, rosný bod pod -20°C

ZA FID Air

modely s maximem 1,5 - l/min., max. 7 bar, max. 0,05 ppm HC, rosný bod pod -30°C

ZA TOTAL C

modely s maximem 1,5 - 6 l/min., max. 6 bar, max. 0,05 ppm HC, max. 0,05 ppm CO, NOx, SO2, max. 5 ppm CO2, rosný pod -50°C

Rack ZA FID

rack modely s maximem 1,5 - 50 l/min., max. 6,5 bar, max. 0,05 ppm HC, rosný bod pod -20°C

ZA TOTAL C HP

modely s maximem 1,5 nebo 3 l/min., max. 6 bar, max. 0,05 ppm HC, max. 0,05 ppm CO, NOx, SO2, max. 0,1 ppm CO2, rosný bod pod -75°C

ZA TOTAL

modely s maximem 1,5 - 30 l/min., max. 8 bar, max. 0,05 ppm CO, NOx, SO2, max. 0,05 ppm HC, max. 5 ppm CO2, rosný bod pod -75°C 

 

KZA FID AIR

modely s maximem 1,5 a 3,0 l/min., max. 6,5 bar, max. 0,05 ppm HC

Příklady instalace ZA TOTAL C 1,5 HP jako zdroje nulového vzduchu pro TOC analyzátor a GC s FID

Tento konkrétní generátor nulového vzduchu byl instalován jako náhrada lahví se syntetickým vzduchem a v této laboratoři je připojen na rozvod, kterým je zásobován TOC analyzátor Elementar a GC s FID Agilent.  Výběr modelu se pro tuto laboratoř odvíjel od TOC analyzátoru, kde je potřeba vyšší kvalita nulového vzduchu, než pro FID. Motivací k nákupu byla finanční úspora za drahý syntetický vzduch, zvýšení bezpečnosti redukcí počtu tlakových lahví v laboratoři a také fakt, že odpadá objednávání, přeprava, manipulace a výměna lahví. 

Fotografie je z momentu předání zakázky, na fotografii je ještě vidět původní láhev se syntetickým vzduchem, kterou jsme odpojili. Na druhé fotografii je také zřejmé ještě zvýšení čistoty v laboratoři, protože orezlé lahve jsou také zdrojem nečistot. Po odstranění láhve se zvýší i celkový estetický dojem. 

Dalším příkladem instalace generátoru nulového vzduchu je aplikace se čtyřmi analyzátory TOC Jena Analytica rozdílných modelů různého stáří, od cca 15 let starých až po nejnovější. I tento klient potvrdil vylepšení bezpečnosti, čistoty laboratoře, vyšší kvality generovaného vzduchu oproti lahvím, konec nepříjemné manipulace s lahvemi a v neposlední řadě rychlou návratnost investice.

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Poptávka nebo dotaz zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít