H-Cube

Řada reaktorů H-Cube je celosvětovým bestselerem firmy ThalesNano. Jsou určeny pro rozsah teplot od +10°C do 150°C a tlaku do 100 bar. Řada H-Cube je unikátní integrovaným generátorem vodíku, takže reaktor pro provádění hydrogenací nepotřebuje bombu s vodíkem.

Práce s reaktory řady H-Cube je velmi snadná a rychlá. Tato řada má modely H-Cube Pro, H-Cube Mini Plus a H-Cube Midi. Zakázkově pak lze také výrobní jednotka. 

Popis

Tato produktová řada umožňuje provádět reakce za tlaku až 100 bar a v teplotním rozmezí 10°C až 150°C. Hlavní reakce je hydrogenace, ale lze použít v podstatě na jakoukoliv reakci, které je v daném teplotním a tlakovém rozmezí. Umožňuje použití heterogenního katalyzátoru imobilizovaného v kartridži. Pokud není heterogenní katalyzátor potřeba, použije se kartridž s inertní náplní, pouze jako statický mixér. Lze tak provádě i reakce bez katalyzátoru nebo reakce s homogenním katalyzátorem. Je možné pracovat i bez použití vodíky, kdy se pouze zvolí možnost práce bez vodíku. K H-Cube Pro lze také připojit plynový modul a použít jiný plyn namísto vodíku. H-Cube Pro lze také propojit s vysokotlakým reaktorem Phoenix, se zařízení na automatickou výměnu "CatCartChanger" a lze také automatizovat ve spojení s autosamplerem a autokolektorem.

H-Cube Pro a H-Cube Pro Hastelloy
H-Cube pro uspořádání při reakci
H-Cube PRO Hastelloy

Naprosto jedinečný průtočný reaktor s patentovanou technologií. Tento průtočný reaktor umožňuje pracovat v rozsahu teplot +10°C až +150°C. Chlazení je integrované formou peltierova článku. Pracovní tlaky jsou v rozsahu 0 až 100 bar. Srdce reaktoru tvoří kartridž, kterou lze plnit heterogenním katalyzátorem, případně použít inertní náplň. Skrz kartridž která je temperovaná, protéká reakční směs nastavitelnou rychlostí 0,1ml/min. až 3ml/min. H-Cube Pro pak také umožňuje pracovat mimo roztoku výchozí látky také s plynem, a to buď vodíkem generovaným přímo samotným reaktorem z vody nebo jiným externím plynem za použití plynového modulu. K H-Cube Pro lze dále připojit vysokoteplotní modul, který umožňuje rozšířit pracovní podmínky až na teploty +450°C. Reaktor je možné automatizovat pomocí autosampleru s kolektorem a CatCart Changerem.

Vzhled dotykové obrazovky pro vládání reaktoru.
Příklady reakcí a vhodné nastavení podmínek.
H-Cube Mini Plus
H-Cube Mini

H-Cube Mini Plus je mladší a menší bratr H-Cube Pro. Původně vznikla verze Mini jako cenově velmi atraktivní a výlučně určená pro akademická pracoviště se speciální cenou. Pro velký zájem, nakonec byla tato verze zpřístupněna také pro firmy, ale za komerční cenu.  Model Mini umožňuje pracovat od pokojové teploty po 100°C a tlak až do 100 bar. Oproti modelu Pro má pouze jednu vodíkovou celu a tedy namísto 60 ml/min., poskytuje 30 ml/min. vodíku. Namísto dlouhého čtení, na pravé straně této stránky jsou videa, jak model Mini instalovat a jak na něm provádět reakce. Koncept Mini mimo jiné nevyžaduje instalaci, uživatel je schopen instalovat jej sám, což také redukuje cenu. Jeho instalace i provoz jsou velmi jednoduché.

Scale-up hydrogenace - spojení reaktoru Phoenix s vodíkovým generátorem H-Genie
Nový Phoenix s generátorem vodíku H-Genie

Spojením reaktoru Phoenix, na obrázku nová generace, s vodíkovým generátorem H-Genie lze navýšit kapacitu průtočné hydrogenace až do výrobního měřítka. Vodíkový generátor může poskytovat vodík až do tlaku 100 bar. Phoenix umožňuje reakce za teplot od RT do 450°C a tlaku až 300 bar. Vhodný pro homogenní reakce a pro reakce za použití heterogenního katalyzátoru uzavřeného v kartridži.

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Poptávka nebo dotaz zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít