Initiator+ ALSTRA

Automatický mikrovlnný syntetizátor peptidů.

Biotage® Initiator+ Alstra™ je plně automatický mikrovlnný peptidový syntetizátor. S funkcionalitami jako Branches (postranní řetězce), Preactivation a “Edit on the fly” a s volitelnými funkcionalitami jako UV monitoring a MAOS (mód pro mikrovlnně asistovanou organickou syntézu). Jedná se o nejlepší systém v této třídě pro velké a malé (množstevně) syntézy peptidů, peptoidů, PNA a peptidomimetik. 

Popis

Ověřený, efektivní a důvěryhodný.

Dr. Renato Longhi z The National Research Council of Italy, Milan, popisuje jeho zkušenosti se systémem Initiator+ Alstra následovně (citace):

“We have been working with a Biotage Initiator+ Alstra since January 2013. During this period, the instrument has proved both efficient and robust, enabling us to successfully accomplish a substantial number of synthesis (more than 1,500 coupling cycles to date (october 2013)) differing in peptide sequence and size (up to 60 residues).

We have also evaluated the instrument’s performances using different solid supports and operating in different synthetic scales (50-250 µmol). Reagent and solvent delivery is very precise, whilst synthetic protocols can be easily modified according to synthetic needs.

Whenever minor technical issues occurred, they were promptly solved by Biotage staff. Overall, the Biotage Initiator+ Alstra is in our opinion a very efficient and reliable instrument, and we are very satisfied with it!”

Biotage Initiator+ Alstra se liší od konkurenčních syntetizátorů peptidů vysokou přesností dávkování(syringe pumps) a průběžnou maximalizací čistoty(proplachy), čímž je výsledný produkt výrazně čistější a následně to vede k celkově kratšímu času syntézy a většímu výtěžku finálního produktu. Svůj požadovaný peptid tak získáte rychleji a s lepším výtěžkem.  Biotage neposkytuje pouze samotný syntetizátor, ale komplexní systém přístrojů, které jako řetězec kroků k získání Vašeho požadovaného peptidu, Vaši práci výrazně usnadní, zpříjemní a zrychlí. Samotná reakce jednotlivých stavebních kamenů je vlastně jen menší část na cestě k vytouženému peptidu. 

Přednáška "Microwave Heating in Peptide Synthesis"

Presented at the 2010 European Peptide Symposium Copenhagen, Denmark; Knud J. Jensen, A. Pernille Tofteng, Soren L. Pedersen, Leila Malik, Kasper K. Sorensen;  Faculty of Life Sciences, University of Copenhagen

Initator+ Alstra je:

Jednoduchý na programování

 Systém je programován skrz velký, 10" dotekový displej s funkcí drag and drop, pomocí předdefinovaných nebo vlastních metod.   Vestavěný průvodce usnadňuje programování syntézní sekvence a vygenerovaná výpočtová tabulka poskytuje potřebné množství reagencií. K přípravě experimentů můžete použít také AlstraTM Remote Software, který Vám umožní experimenty připravovat třeba při cestě vlakem, letadlem nebo třeba v posteli, než půjdete spát. 

Flexibilní a přesný

Flexibilní nastavení činidla s modulárními stojany na aminokyseliny a lahví s činidly umožňuje syntézu v malém i velkém měřítku. Během syntézy lze také použít více kopulačních činidel a uzavírací činidla. Přesné dávkování všech činidel je dosaženo pomocí digitálních stříkačkových pump a konstrukce dvojité jehly snižuje možnost křížové kontaminace.

Nižší náklady

Snižuje spotřebu činidla a rozpouštědla pomocí manipulátoru s kapalinami, robota s digitálními stříkačkami. To také minimalizuje spotřebu a plýtvání drahými stavebními bloky. Ušetří ještě více tím, že těží ze schopnosti provádět syntézu v malém měřítku již od 5 µmol.

Syntetizuje jednoduché i složité sekvence

Použijte mikrovlnné záření a standardní reagenty k syntéze obtížných sekvencí, které jsou problematické nebo dokonce nemožné syntetizovat pomocí konvenčních metod, nebo jednoduše zefektivněte jednoduché peptidy.

Plná kontrola

Plně automatizujte všechny cykly a / nebo použijte poloautomatické operace, kde jsou kroky deprotekce a promytí Fmoc automatizované a poté ručně přidejte drahé stavební bloky. To vám dává úplnou kontrolu nad všemi reakčními kroky. Snadno pozastavte a znovu spusťte syntézu, abyste odebrali vzorky pro monitorování a analýzu přechodných reakčních kroků.

Oscilační míchání

Oscilační míchání v mikrovlnné dutině zajišťuje homogenní distribuci tepla a umožňuje větší rozsah až do 2 mmol.

Branches ™

Tato vzrušující nová funkce je nástroj, který umožňuje zkušeným peptidovým chemikům přiřadit vlastní metody a umožnit plánování a vizualizaci jejich operací, aby bylo možné provádět komplexní peptidové modifikace, jako je modifikace postranního řetězce a zpracování, např. připojení barvicí značky, MAP, intramolekulární cyklizace, cyklizace hlava-ocas, cyklizace postranního řetězce k postrannímu řetězci, tvorba disulfidového můstku.

Microwave Assisted Organic Synthesis (MAOS) volitelná funkce

Pomocí soupravy Alstra MAOS (objednací číslo 356445) můžete svůj systém nakonfigurovat pro režimy mikrovlnné syntézy peptidů i mikrovlnné organické syntézy s duálním režimem míchání: oscilační míchání pro syntézu peptidů a magnetické míchání pro organickou syntézu.

UV Monitoring Option

Pomocí monitorovací soupravy Alstra UV (objednací číslo 356444) sledujte odstranění skupiny Fmoc během deprotekční reakce Fmoc a změňte parametry deprotekce a couplingu. To umožňuje uživateli automaticky řídit dobu deprotekce a také počet iterací.

Preaktivace/Předmíchání

Nyní si můžete vybrat, zda chcete aminokyselinu aktivovat in situ, nebo podle potřeby předaktivovat jakoukoli aminokyselinu v cyklu. Předaktivujte jakoukoli pozici v sekvenci. Nastavte čas potřebný k tomu, aby došlo k předaktivační reakci.

Úprava za chodu

Jedná se o velmi výkonnou funkci, která uživateli poskytuje ještě větší kontrolu během běhu syntézy peptidů a umožňuje uživateli provádět změny v syntéze, která již probíhá (po operaci pozastavení), pozastavit a zkontrolovat vazbu a provést změny na základě výsledku, bez nutnosti přeprogramovat syntézu, s dodatečným objemem potřebných reagencií upraveným ve výpočtové tabulce.

E-mailová notifikace

Nechte Biotage® Initiator + Alstra ™, vás informovat, když nejste u přístroje. Umožňuje uživateli přijímat oznámení na konci syntézního běhu. Obdržíte oznámení, pokud byl po operaci nastaven krok pauzy.

AlstraTM Remote Software

S licencí software pro programování experimentů nejste odkázáni na programování experimentu u přístroje, ale můžete experimenty navrhovat klidně cestou ve vlaku, letadle, doma v posteli, ... Můžete tak efektivněji využívat svůj čas a připravený experiment poté jen nahrát do Initiator+ Alstra. Objednací číslo 416408

Vlastnosti a výhody
 • Syntéza peptidu pomocí mikrovln
 • Plně automatizovaný a / nebo poloautomatizovaný provoz 
 • Jednorázové lahvičky reaktoru a nádoby s aminokyselinami 
 • Syntéza v měřítku 5 umol - 2 mmol 
 • Velká dotyková obrazovka s funkcí drag and drop 
 • Uživatelsky přívětivý a intuitivní software 
 • Flexibilní nastavení činidla s modulárními stojany 
 • Použijte předdefinované nebo vlastní metody 
 • Oscilační míchání pro efektivní coupling 
 • Přesné digitální stříkačky 
 • Snadno pozastavte a znovu spusťte syntézu 
 • Méně ventilů pro kratší prostoje(větší spolehlivost) 
 • Volba inertního plynu pro mikrovlnnou dutinu a činidla 
 • Kompaktní půdorys

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Poptávka nebo dotaz zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít