PETRODIST 150 S

Automatický destilační systém pro regeneraci bitumenu z ropy

Procesorem řízený destilační systém ropy zahrnuje řízení zahřívání a vakua, jakož i zobrazení a uložení všech důležitých procesních hodnot: Je navržen na destilaci vsádky 10 - 20 kg ropy za minimální čas s vysoký výkon až do konečné teploty 400°C AET.

Popis

  • Teplota topné lázně (PT 100)
  • Teplota produktu v baňce (PT 100)
  • Teplota páry (PT 100)
  • Tlak destilace (0-100Torr)

Surová ropa se plní do nerezové baňky a zahřívá se elektrickou topnou lázní. Všechny páry procházejí kolonou z nerezové oceli a kondenzují v integrovaném vertikálním kondenzátoru. Ke kondenzaci všech zbývajících složek s nízkou teplotou varu je nutný další vysoce výkonný kondenzátor, který je umístěn na horní části konstrukce kolony. 

Veškerý kondenzovaný produkt je vypouštěn pomocí temperovaného zubového čerpadla do nádrže (přijímače) nebo frakčního sběrače. Proces odebírání destilátu se provádí nezávisle na aktuálním tlaku systému (atmosférický nebo vakuový), aby se předešlo problémům s odběrem mezi různými tlakovými podmínkami, což by vedlo k narušování destilace. 

Průběh celé destilace může být po celou dobu sledován spojovacími kusy skla, pozorovacím sklem v baňce, kondenzátoru a přijímači meziproduktu umístěným mezi čerpadlem a kolonou. Destilace se provádí v několika tlakových krocích (atmosférický a vakuový) až do konečné atmosférické ekvivalentní teploty (AET) 400°C. Jakmile je konečná teplota dosažena a destilace je dokončena, stále zahřátý zbytek v baňce může být vypuštěn pomocí ventilu umístěného na dně baňky.

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Poptávka nebo dotaz zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít