Rovnováha kapalina - pára

Rovnováha kapalina - pára. Vapour - liquid equilibrium.

Zařízení pro studium rovnováhy kapaliny a páry.

Popis

PILODIST úspěšně přepracoval a upgradoval ve spolupráci s renomovanými výzkumnými ústavy svůj systém VLE a zavádí novou verzi 2015 jako VLE 110.

Rovnováhy parní a kapalné fáze směsí se dvěma nebo více složkami jsou nutným základem pro stanovení požadovaného počtu teoretických separačních stupňů a dalších destilačních podmínek.

Model VLE 110 je určen pro provoz za atmosférického tlaku, vakua nebo při přetlaku do 3 barů absolutně s objemem náplně cca. 35 ml a teploty až 250 ° C.

Speciální elektrický ohřívač, vyrobený z křemene, je umístěn uprostřed spodní části skleněného aparátu, který působí odpařování. Refluxní cirkulační proudy jsou intenzivně míchány v mísící komoře, což zajišťuje rychlé nastavení rovnováhy. Odběr vzorků obou fází (kapaliny a páry) lze provést buď automaticky ovládanými plunžery selenoidových ventilů, nebo je lze alternativně odebírat z cirkulačních proudů plynotěsnou stříkačkou, která je také součástí dodávky. Další port pro odběr vzorků nabízí možnost odebírat plynné vzorky z plynné fáze, což je zvláštní výhoda pro směsi s rozdílnou mísitelností.

Systém je dodáván s mikroprocesorovým ovládacím zařízením pro přesnou a spolehlivou práci.

Aplikace

  • Stanovení rovnováhy pára-kapalina pro výpočet požadované účinnosti separace.

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Poptávka nebo dotaz zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít