Destilace/Pilotní jednotky

Příklad námi instalované jednotky kontinuální rektifikace se dvěma nástřikovými patry, vyhřívanými trasami, zásobníky i přijímači a dalšími na přání implementovanými volitelnými položkami. Jednotka je vybavena extrémně rychlým ohřevem v reboileru. Ohřátí netrvá hodiny, ale pouze nízké jednotky minut. V rámci testování jednotky při instalaci jsme ve videu destilovali surovou naftu z hydrokrakování. Chtěli by jste také nejmodernější destilační jednotku s průmyslovým řízením, se kterou je radost pracovat? Postavíme Vám jednotku na míru.

PILODIST 107 Recovery Unit
Pilodist 107 recovery unit

Jednotka pro regeneraci rozpouštědla s koncentrickou kolonou.

vzádkyPILODIST 107 je snadno ovladatelný systém pro regeneraci rozpouštědel pro extrémně čistá rozpouštědla. Směsi rozpouštědel jsou vedlejšími produkty extrakce, promývacích procesů, chemických a biochemických reakcí, chromatografických operací a podobně.

Systém může být alternativně vybaven 3 různými typy destilačních kolon s následujícími charakteristikami:

1. Koncentrická kolona, ​​bez obalu

 • nízká destilační rychlost cca. 3… 6 ml / min.
 • nejvyšší separační účinnost až 60 TP
 • velmi nízký pokles tlaku
 • celoskleněná statická destilační kolona bez jakékoli náplně

2. Skleněná destilační kolona naplněná drátěnou výplní DN 25

 • rychlost destilace 10… 30 ml / min.
 • vysoká separační účinnost až do 30 TP
 • nízký pokles tlaku
 • náplň z nerezové oceli (1.4571 / AISI 316Ti)

3. Skleněná destilační kolona naplněná Raschigovými kroužky

 • rychlost destilace 10… 30 ml / min.
 • účinnost separace až 15 TP
 • střední pokles tlaku
 • celoskleněná kolona se skleněnými raschigovými kroužky

Rozhodující argumenty pro výběr destilační kolony:

 • objem vsádky
 • doba destilace
 • typ rozpouštědla

PILODIST 250 Destilační systémy pro kontinuální i diskontinuální (vsádkovou) destilaci

Destilační jednotky stavěné na míru podle potřeb klienta.

Vsádkové destilační systémy

PILODIST 100 CC batch distillation system
Pilodist 100 CC

Plně automatický univerzální vsádkový destilační systém pro použití v chemickém průmyslu. PILODIST představuje plně automatický a počítačem řízený univerzální destilační systém pro velikosti šarží od 2 do 20 L. Systém je navržen pro atmosférickou a / nebo vakuovou destilaci při předvolitelných tlacích a řezných teplotách a nabízí možnost analyzovat vícesložkové směsi v celém rozsahu jejich varu. Tyto různé destilační cykly se provádějí automaticky bez zásahu obsluhy. V závislosti na aplikaci lze zvolit různé materiály pro náplň kolony. Systém poskytuje měření objemu, hmotnosti a / nebo hustoty pro každý předem vybraný řez. Sběrač frakcí je vybaven 20 přijímači a celkový počet až 80 řezů lze shromáždit výměnou naplněných přijímačů během provozu. Na konci destilace bude poskytnuta kompletní zpráva o destilaci jako hmotnostní bilance včetně všech důležitých dat a měření pro uložení a vytištění, je možné také připojení LIMS. PILODIST 100 CC je konstruován modulárně a poskytuje několik možností, jak navrhnout systém přesně podle požadavků zákazníka, včetně důležitých bezpečnostních aspektů umožňujících bezobslužný provoz.

PILODIST 104 Versatile distillation system
Pilodist 104

Univerzální destilační systém s vysokou účinností separace. Systém je dodáván se 2 různými typy kolon (DN 25), koncentrickou kolonou a kolonou s drátěnou gázou, které lze alternativně použít podle požadavků. Jemná destilace olejovou lázní s řízenou teplotou s cirkulací produktu. Provozní rozsah od ATM po vakuum. Tento destilační systém může být provozován pomocí jediného konečného přijímače nebo alternativně pomocí automatického sběrače frakcí typu pavouka s 6 přijímači o objemu 1 litru. Vybaveno procesorem řízeným destilačním řídicím zařízením DCD4001 s regulací topení pro olejovou lázeň a topný plášť, automatickou regulací zpětného toku, vakuovým ovládáním, kontrolou sběrače frakcí a bezpečnostními zařízeními. 

Aplikace:

Vhodné pro řešení obtížných separačních problémů a pro výrobu čistých látek, aromatických sloučenin s vysokou molekulovou hmotností, mastných kyselin atd.

PILODIST 105 Versatile distillation apparatus

Univerzální destilační aparát s vysokou účinností separace. Systém je navržen pro automatický provoz a zahrnuje automatický sběrač frakcí. Frakce se mění resp. změny přijímače se provádějí automaticky podle předem zvolených teplot varu nebo po naplnění přijímačů. Vakuově těsný sběrač frakcí obsahuje 9 nebo 18 přijímačů a má ochranu před přeplněním pro každý přijímač. Objem přijímače souvisí s velikostí baňky. Systém je dodáván se 2 různými typy kolon (DN 25), koncentrickou kolonou a kolonou s drátěnou gázou, které lze alternativně použít podle požadavků. Jemná destilace olejovou lázní s řízenou teplotou s cirkulací produktu. Provozní rozsah od ATM po vakuum. Vybaveno procesorem řízeným destilačním řídicím zařízením DCD4001 s topným regulátorem pro olejovou lázeň a topný plášť, automatickou regulací zpětného toku, vakuovým ovladačem a ovladačem pro automatický sběrač frakcí.

Aplikace:

Vhodný pro řešení obtížných separačních problémů a pro výrobu čistých látek, aromatických sloučenin s vysokou molekulovou hmotností, mastných kyselin atd.

Žádný produkt

Potřebujete poradit?

S technickými dotazy volejte nebo pište

Ing. Tomáš Balada

obchod

 +420 724 111 889

Přihlášení zavřít